Najnowsze wpisy

 • Czy pewności siebie można się nauczyć?

  Czy pewności siebie można się nauczyć?

  Pewność siebie jest jedną z tych charakterystyk, która bez wątpienia może kojarzyć się z uprawianiem sportu. Również w codziennym życiu zazwyczaj uznaje się bycie „pewnym siebie” jako coś niezwykle przydatnego – i znacząco ułatwiającego codzienne aktywności. Zapominamy jednak przy tym, że pewności siebie można się nauczyć – także poprzez uprawianie sportu właśnie. Na początek spróbujmy […]Czytaj więcej »
 • Witaminy i minerały w diecie osoby aktywnej

  Witaminy i minerały w diecie osoby aktywnej

  Nie tylko węglowodany, białko i tłuszcz Minerały stanowią około 5% masy ciała człowieka i działają jak katalizatory w wielu reakcjach biologicznych – w skurczach mięśni, przenoszeniu informacji przez system nerwowy, trawieniu oraz w metabolizmie. Działanie minerałów jest między sobą powiązane, często również łączy się z działaniem witamin, aby dopełnić procesy biochemiczne. A wszystko to jest […]Czytaj więcej »

Dlaczego warto jeść brokuły? Brokuły posiadają wyjątkowe właściwości zdrowotne. Między innymi chronią przed rakiem, wrzodami żołądka, anemią, a także korzystnie wpływają na funkcjonowanie wzroku i regulują poziom cukru we krwi, co jest szczególnie ważne dla cukrzyków. Wszystko dzięki zawartości witamin, składników mineralnych i sulforafanu – silnego przeciwutleniacza.

Składniki:

● 1 brokuł ( 1 duży, lub mrożone )
● włoszczyzna
● bulion rosołowy
● przyprawy: sól,pieprz, gałka
muszkatołowa
● prażone migdały (opcjonalnie)

Przygotowanie:

 1. Zagotuj bulion
 2. Wrzuć warzywa i gotuj, aż zmiękną
 3. Całość zblenduj i przypraw
 4. Migdały upraż na suchej patelni
 5. Podawaj zupę krem okraszoną migdałami.

Autorem przepisu jest blog Blogierka

Działanie sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.