Najnowsze wpisy

 • Czy pewności siebie można się nauczyć?

  Czy pewności siebie można się nauczyć?

  Pewność siebie jest jedną z tych charakterystyk, która bez wątpienia może kojarzyć się z uprawianiem sportu. Również w codziennym życiu zazwyczaj uznaje się bycie „pewnym siebie” jako coś niezwykle przydatnego – i znacząco ułatwiającego codzienne aktywności. Zapominamy jednak przy tym, że pewności siebie można się nauczyć – także poprzez uprawianie sportu właśnie. Na początek spróbujmy […]Czytaj więcej »
 • Witaminy i minerały w diecie osoby aktywnej

  Witaminy i minerały w diecie osoby aktywnej

  Nie tylko węglowodany, białko i tłuszcz Minerały stanowią około 5% masy ciała człowieka i działają jak katalizatory w wielu reakcjach biologicznych – w skurczach mięśni, przenoszeniu informacji przez system nerwowy, trawieniu oraz w metabolizmie. Działanie minerałów jest między sobą powiązane, często również łączy się z działaniem witamin, aby dopełnić procesy biochemiczne. A wszystko to jest […]Czytaj więcej »

Propozycja dobra zarówno na pierwszy, jak i ostatni posiłek w ciągu dnia. Jajka dają długie uczucie sytości, a także pełnowartościowe białko. Dodatek sezonowych owoców albo w okresie zimowym tych z mrożonek to zastrzyk witaminy C i składników o działaniu antyoksydacyjnym.

Składniki:

 • 2-3 jajka
 • 1 łyżka mąki orkiszowej
 • 150-200 g malin
 • 1 łyżeczka masła klarowanego

Przygotowanie:

Białka oddzielamy od żółtek, ubijamy pianę, dodajemy żółtka i mąkę, mieszamy delikatnie. Wlewamy na rozgrzaną patelnię z dodatkiem masła. Po chwili przewracamy omlet na drugą stronę, by się ściął. Na ciepły omlet kładziemy owoce, można posypać płatkami migdałów lub dowolnymi orzechami.

 

Działanie sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.