Najnowsze wpisy

 • Burger czy sałatka?

  Burger czy sałatka?

  Jadłospis eliminujący mięso, oparty na zbożach, warzywach, owocach i zdrowych tłuszczach niesie ze sobą cały wachlarz korzyści dla zdrowia, lecz czy jest odpowiedni dla wszystkich? Zwiększenie ilości warzyw i owoców oraz zdrowych tłuszczów w diecie to najlepsza profilaktyka przeciw chorobom cywilizacyjnym i nowotworowym. Jeśli chcemy eliminować z diety mięso, w zastępstwie wybierajmy przede wszystkim produkty […]Czytaj więcej »
 • Jakich produktów i dlaczego nie powinniśmy łączyć ze sobą przygotowując potrawy?

  Jakich produktów i dlaczego nie powinniśmy łączyć ze sobą przygotowując potrawy?

     Zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, w naszym codziennym jadłospisie powinny znaleźć się produkty ze wszystkich grup spożywczych. Eksperci żywieniowi podkreślają, że dla prawidłowego funkcjonowania organizmu w ciągu dnia należy sięgać po produkty zbożowe, warzywa, owoce, produkty mleczne oraz dobrej jakości tłuszcze. Jednak, aby w pełni cieszyć się bogactwem składników pokarmowych zawartych w pożywieniu trzeba […]Czytaj więcej »

Propozycja dobra zarówno na pierwszy, jak i ostatni posiłek w ciągu dnia. Jajka dają długie uczucie sytości, a także pełnowartościowe białko. Dodatek sezonowych owoców albo w okresie zimowym tych z mrożonek to zastrzyk witaminy C i składników o działaniu antyoksydacyjnym.

Składniki:

 • 2-3 jajka
 • 1 łyżka mąki orkiszowej
 • 150-200 g malin
 • 1 łyżeczka masła klarowanego

Przygotowanie:

Białka oddzielamy od żółtek, ubijamy pianę, dodajemy żółtka i mąkę, mieszamy delikatnie. Wlewamy na rozgrzaną patelnię z dodatkiem masła. Po chwili przewracamy omlet na drugą stronę, by się ściął. Na ciepły omlet kładziemy owoce, można posypać płatkami migdałów lub dowolnymi orzechami.

 

Działanie sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.