Najnowsze wpisy

 • Witaminy i minerały w diecie osoby aktywnej

  Witaminy i minerały w diecie osoby aktywnej

  Nie tylko węglowodany, białko i tłuszcz Minerały stanowią około 5% masy ciała człowieka i działają jak katalizatory w wielu reakcjach biologicznych – w skurczach mięśni, przenoszeniu informacji przez system nerwowy, trawieniu oraz w metabolizmie. Działanie minerałów jest między sobą powiązane, często również łączy się z działaniem witamin, aby dopełnić procesy biochemiczne. A wszystko to jest […]Czytaj więcej »
 • Ciąża – i co dalej? Jak trenować bezpiecznie dla siebie i dziecka

  Ciąża – i co dalej? Jak trenować bezpiecznie dla siebie i dziecka

  1. Zdobądź zielone światło. Ćwiczenia w ciąży są nie tylko możliwe, ale wręcz wskazane. Kiedy już wiesz, że spodziewasz się dziecka, przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności upewnij się jednak u swojego lekarza prowadzącego, że w Twoim przypadku nie ma przeciwskazań, a ciąża jest fizjologiczna. Chodź regularnie na badania kontrolne, aby mieć pewność, że wszystko przebiega prawidłowo. […]Czytaj więcej »

Idealne rozwiązanie dla amatorów makaronów, których jednak spożywanie wieczorową porą nie jest idealnym rozwiązaniem ze względu na duży udział węglowodanów. Stąd też w przepisie zastosowano marchewkę jako smaczny i niskoenergetyczny zamiennik tradycyjnego mącznego makaronu. Połączenie z zielonym szpinakiem daje efekt nie tylko smakowy, ale i wizualny, co zachęca do konsumpcji także osoby stroniące od warzyw. Ponadto danie zawiera  pełnowartościowe białko w postaci mięsa drobiowego, dające długie uczucie sytości oraz zapewniające regenerację.

Składniki:

 • 2 średnie marchewki
 • ząbek czosnku
 • 2 łyżki oleju rzepakowego
 • 1 łyżeczka masła
 • 20 g szpinaku
 • 120-150 g mięsa z piersi indyka lub kurczaka

 

Wykonanie:

Mięso marynujemy z dodatkiem wędzonej sproszkowanej papryki oraz soli i pieprzu, dusimy na patelni z dodatkiem oleju. W międzyczasie przygotowujemy marchewkę – po obraniu ze skórki nadal używamy obieraczki, przy pomocy której obieramy marchewkę, by powstały długie wstążki (środek  nie zostanie użyty). Tak przygotowaną marchewkę dusimy al dente z dodatkiem czosnku i oleju rzepakowego. Na osobnej patelni przez chwilkę dusimy na maśle szpinak. Wykładamy wszystko na talerz warstwowo: najpierw marchewkowy makaron, potem szpinak, a na wierzch kawałki mięsa.

Działanie sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.