Najnowsze wpisy

 • Burger czy sałatka?

  Burger czy sałatka?

  Jadłospis eliminujący mięso, oparty na zbożach, warzywach, owocach i zdrowych tłuszczach niesie ze sobą cały wachlarz korzyści dla zdrowia, lecz czy jest odpowiedni dla wszystkich? Zwiększenie ilości warzyw i owoców oraz zdrowych tłuszczów w diecie to najlepsza profilaktyka przeciw chorobom cywilizacyjnym i nowotworowym. Jeśli chcemy eliminować z diety mięso, w zastępstwie wybierajmy przede wszystkim produkty […]Czytaj więcej »
 • Jakich produktów i dlaczego nie powinniśmy łączyć ze sobą przygotowując potrawy?

  Jakich produktów i dlaczego nie powinniśmy łączyć ze sobą przygotowując potrawy?

     Zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, w naszym codziennym jadłospisie powinny znaleźć się produkty ze wszystkich grup spożywczych. Eksperci żywieniowi podkreślają, że dla prawidłowego funkcjonowania organizmu w ciągu dnia należy sięgać po produkty zbożowe, warzywa, owoce, produkty mleczne oraz dobrej jakości tłuszcze. Jednak, aby w pełni cieszyć się bogactwem składników pokarmowych zawartych w pożywieniu trzeba […]Czytaj więcej »

Poranny zastrzyk energii to bardzo ważny element dla samopoczucia w ciągu całego dnia. Zielone produkty wykazują wiele prozdrowotnych korzyści, jak oczyszczanie organizmu z toksyn, wspomaganie odporności czy walka z wolnymi rodnikami. Dodatkowo dostarczają błonnik, który reguluje pracę jelit.

Składniki:

 • 2 zielone jabłka
 • 1 gruszka
 • 60 g świeżego szpinaku

Przygotowanie:

Owoce i szpinak blendujemy na mus, dla konsystencji można dodać wody.

Działanie sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.