Najnowsze wpisy

 • Czy pewności siebie można się nauczyć?

  Czy pewności siebie można się nauczyć?

  Pewność siebie jest jedną z tych charakterystyk, która bez wątpienia może kojarzyć się z uprawianiem sportu. Również w codziennym życiu zazwyczaj uznaje się bycie „pewnym siebie” jako coś niezwykle przydatnego – i znacząco ułatwiającego codzienne aktywności. Zapominamy jednak przy tym, że pewności siebie można się nauczyć – także poprzez uprawianie sportu właśnie. Na początek spróbujmy […]Czytaj więcej »
 • Witaminy i minerały w diecie osoby aktywnej

  Witaminy i minerały w diecie osoby aktywnej

  Nie tylko węglowodany, białko i tłuszcz Minerały stanowią około 5% masy ciała człowieka i działają jak katalizatory w wielu reakcjach biologicznych – w skurczach mięśni, przenoszeniu informacji przez system nerwowy, trawieniu oraz w metabolizmie. Działanie minerałów jest między sobą powiązane, często również łączy się z działaniem witamin, aby dopełnić procesy biochemiczne. A wszystko to jest […]Czytaj więcej »

Poranny zastrzyk energii to bardzo ważny element dla samopoczucia w ciągu całego dnia. Zielone produkty wykazują wiele prozdrowotnych korzyści, jak oczyszczanie organizmu z toksyn, wspomaganie odporności czy walka z wolnymi rodnikami. Dodatkowo dostarczają błonnik, który reguluje pracę jelit.

Składniki:

 • 2 zielone jabłka
 • 1 gruszka
 • 60 g świeżego szpinaku

Przygotowanie:

Owoce i szpinak blendujemy na mus, dla konsystencji można dodać wody.

Działanie sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.