Najnowsze wpisy

  • Burger czy sałatka?

    Burger czy sałatka?

    Jadłospis eliminujący mięso, oparty na zbożach, warzywach, owocach i zdrowych tłuszczach niesie ze sobą cały wachlarz korzyści dla zdrowia, lecz czy jest odpowiedni dla wszystkich? Zwiększenie ilości warzyw i owoców oraz zdrowych tłuszczów w diecie to najlepsza profilaktyka przeciw chorobom cywilizacyjnym i nowotworowym. Jeśli chcemy eliminować z diety mięso, w zastępstwie wybierajmy przede wszystkim produkty […]Czytaj więcej »
  • Jakich produktów i dlaczego nie powinniśmy łączyć ze sobą przygotowując potrawy?

    Jakich produktów i dlaczego nie powinniśmy łączyć ze sobą przygotowując potrawy?

       Zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia, w naszym codziennym jadłospisie powinny znaleźć się produkty ze wszystkich grup spożywczych. Eksperci żywieniowi podkreślają, że dla prawidłowego funkcjonowania organizmu w ciągu dnia należy sięgać po produkty zbożowe, warzywa, owoce, produkty mleczne oraz dobrej jakości tłuszcze. Jednak, aby w pełni cieszyć się bogactwem składników pokarmowych zawartych w pożywieniu trzeba […]Czytaj więcej »

Szef Kuchni

Pobierz poradnik Szefa Kuchni, dzięki któremu poznasz kilka ciekawych przepisów, wskazówek oraz trików dotyczących gotowania!

przyGOTUJ się na DOBRE… połączenia

W tym rozdziale znajdą się przepisy na dania, w których Szef Kuchni zaskoczy pomysłami na niestandardowe kompozycje smakowe czy produktowe

przyGOTUJ się na DOBRE… spotkania

Tutaj pojawią się pomysły na idealne, „szczęśliwe” potrawy na spotkania z rodziną, przyjaciółmi, w domu lub przy grillu

przyGOTUJ się na DOBRE… chwile

przepisy i porady, jak przygotować romantyczną kolację, relaksujące dania po trudnym dniu, desery na zimowy wieczór, przekąski na piknik itp.

przyGOTUJ się na DOBRE… warzywa i owoce

przepisy na dania bezmięsne, wyłącznie z wykorzystaniem warzyw i owoców

przyGOTUJ się na DOBRĄ… kondycję

pomysły na posiłki wartościowe dla osób aktywnych fizycznie, ale i pracujących umysłowo